Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie
Grudzień 06 2023 11:22:29
Nawigacja
Strona Główna
Aktualności
Przetargi

O nas
Adresy, telefony
RODO
Historia
Godziny otwarcia
Statut
Regulamin
Filie biblioteczne
Biblioteki w Powiecie

Zbiory
Oddział dla Dorosłych
Oddział dla Dzieci

Nowości
Nowości

Artykuły
Galeria
Losowe Zdjcie


DKK w Tygodniu Bibliotek
Fundacja Orange

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Zegar & Kalendarz
„NIE BYŁO ŻADNEJ NADZIEI.POWSTANIE W GETTCIE WARSZAWSKIM 1943”
FILIA PUBLICZNA
19 kwietnia 2018 roku przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

Tego dnia Filia Publiczna organizuje już po raz trzeci akcję społeczno-edukacyjną Żonkile przy współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W zajęciach wzięli uczniowie klasy VII SP NR 1 w Choszcznie.
Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez HKluczewska dnia kwiecień 19 2018 17:44:100 Czytań - Drukuj
„KTO, KIEDY, DLACZEGO?”
FILIA PUBLICZNA

Jak nam wszystkim wiadomo 23 kwietnia obchodzony jest Dzień Książki i Praw Autorskich, ze względów organizatorskich święto to, w naszej Filii zorganizowaliśmy wcześniej, bo 17 kwietnia. Co roku biblioteka organizuje w tym dniu warsztaty poetyckie promujące twórczość lokalnych animatorów kultury.

Dodane przez HKluczewska dnia kwiecień 19 2018 14:22:08Czytaj więcej 336 Czytań - Drukuj
Prelekcje Cecylii Judek
17 kwietnia zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie na prelekcje Cecylii Judek. Ta znana w regionie polonistka, bibliotekarka i sekretarz naukowy Książnicy Pomorskiej w Szczecinie przedstawi zgromadzonym sylwetki niezwykłych Polaków. O godzinie 9.00 przybliży postać Ireny Sendlerowej, zaś o 11.00 wprowadzi w świat Zbigniewa Herberta. Wstęp na oba spotkania jest wolny. Grupy zainteresowane wykładami prosimy o wcześniejszy kontakt z biblioteką, tel. 95 765 22 39.

Dodane przez bibliotekarz1 dnia kwiecień 12 2018 15:28:160 Czytań - Drukuj
„NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU”
FILIA PUBLICZNA

Jak co roku w Filii Publicznej miesiąc kwiecień jest czasem propagowania wiedzy na temat autyzmu i obchodów „Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu”. W dniach 10-12. kwietnia br., Filia Publiczna wzięła udział w akcji edukacyjnej Fundacji SYNAPSIS i Fundacji Orange „Poznaj Marię, dziewczynkę, która lubi mieć plan”. Spotkanie było inspirowane książką „Maria i ja” Miguela Gallardo i Marii Galardo, a jego adresatami byli uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z tematyką autyzmu i uwrażliwieniem uczestników zajęć na osoby ze spektrum autyzmu.


Dodane przez bibliotekarz1 dnia kwiecień 11 2018 16:50:060 Czytań - Drukuj
WIOSENNE SPOTKANIA W BIBLIOTECE
Po długiej zimie nadchodząca wiosna sprawia ogromną radość nie tylko ludziom, ale również zwierzętom. Przygotowania do wiosennych zmian doskonale możemy obserwować w lesie, gdzie najwięcej zamieszania robią ptaki szukając odpowiednich miejsc na założenie gniazd. Do życia budzą się zwierzęta, wychodząc ze swoich kryjówek ciekawie przyglądają się jak z każdym dniem las zmienia swoje oblicze. 9 kwietnia w wiosenny, słoneczny poranek Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie odwiedziły 4-latki z Publicznego Przedszkola nr 1. W trakcie zajęć w oparciu o opowiadanie Renaty Urbańskiej „Leśne Przedszkole” dzieci poznały przygody „leśnych maluchów”.

13 kwietnia 2018 roku bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie po raz kolejny odwiedziły grupę sześciolatków w Przedszkolu nr 1 czytając im wiosenne opowieści.Dodane przez HKluczewska dnia kwiecień 11 2018 14:53:52Czytaj więcej 316 Czytań - Drukuj
„W KSIĄŻCE MAŁE JEST PIĘKNE”
FILIA PUBLICZNA
W Filii Publicznej jak co roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, którego głównym celem jest promowanie literatury dla dzieci i grafiki dla najmłodszego czytelnika. Nasze zajęcie nosiły tytuł „W magicznie krainie Hansa Christiana Andersena”. Podobnie jak w poprzednich latach spotkanie miało nietypowy charakter. Uczniowie po obejrzeniu prezentacji multimedialnej na temat Hansa Christiana Andersena brali udział w konkursie dotyczącym twórczości pisarza. Dla zwycięskiej grupy przewidziana była nagroda książkowa ufundowana przez Księgarnię „Pegaz” w Choszcznie, za co serdecznie dziękujemy Państwu Marii i Tomaszowi Mińskim!
Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia kwiecień 06 2018 19:08:13Czytaj więcej 370 Czytań - Drukuj
Nowości Oddziału dla Dzieci

Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 30 2018 14:53:490 Czytań - Drukuj
WIELKANOC W SZWECJI I W POLSCE
FILIA PUBLICZNA

Co kraj to obyczaj – to stare przysłowie można odnieść nie tylko do codziennych ludzkich zwyczajów, ale również do tradycji świątecznych. Dlatego razem z klasami III SP Nr 1 w Choszcznie sprawdziliśmy, jak Wielkanoc obchodzona jest w Szwecji. Odpowiedzieliśmy na pytania : czy w Szwecji również malujemy jajka?, czy grzeczne dzieci odwiedza Zajączek?
Spotkanie inspirowane było książką A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Wspólnie odczytaliśmy rozdział „Wielkanoc w Bullerbyn” oraz wiersz M. Konopnickiej „Jak to będzie?”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną „Święta Wielkanocne w Szwecji”. Poprzez różne zadania uczniowie porównywali polskie zwyczaje świąteczne ze zwyczajami w Szwecji. Na koniec w grupach dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające tradycyjne szwedzkie Wielkanocne Czarownice.

Anna Kościuczuk, Izabela Szczyż

Dodane przez bibliotekarz1 dnia marzec 28 2018 13:39:000 Czytań - Drukuj
Wielkanoc 2018

Dodane przez HKluczewska dnia marzec 26 2018 13:51:420 Czytań - Drukuj
Filip Łobodziński 26 kwietnia 2018
Filip Łobodziński w trasie z "Tarantulą" Boba Dylana.


Nasza biblioteka będzie ostatnim przystankiem po Sopocie, Gdańsku i Bydgoszczy.

Poza wyborem tekstów piosenek Boba Dylana zebranych w tomie "Duszny kraj" prezentowana będzie również wydana niedawno w Polsce proza noblisty "Tarantula". Obie książki będzie można nabyć w trakcie spotkań w specjalnych cenach.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Dodane przez HKluczewska dnia marzec 24 2018 13:51:36Czytaj więcej 327 Czytań - Drukuj
Poetka z Choszczna proponuje
22 marca w Czytelni dla Dorosłych spotkali się miłośnicy poezji na spotkaniu autorskim z choszczeńską poetką Krystyną Kamińską, która niedawno wydała swój drugi autorski tomik poetycki.

Dodane przez HKluczewska dnia marzec 23 2018 14:28:390 Czytań - Drukuj
Strona 4 z 76 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kontakt
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Wolności 13
73-200 Choszczno
tel.0957652239
mbp_choszczno@op.pl
Katalogi

MBP i Filia w Choszcznie
katalog online
Kartoteki

MBP i Filia w Choszcznie
kartoteka online
Ibuk Libra

Funkcje platformy IBUK Libra
Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN Libra
Osobista p�ka myIBUK
Dezyderatka
Zaproponuj książkę

2518169 Unikalnych wizyt