„Korytowo na Ludowo” spotkanie z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Korytowie
Dodane przez bibliotekarz1 dnia Marzec 25 2014 15:58:13
Barbara Grzejszczyk, bibliotekarz w Filii Publiczno-Szkolnej zaprosiła panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Korytowie na cykliczne spotkania, by wspominać „dawne dzieje”, śpiewać, czytać ludowe podania i opowieści, których akcja toczy się na wsi, szydełkować… po prostu miło spędzać czas.

Rozszerzona zawartść newsa
Podczas pierwszego spotkania wymieniono się doświadczeniami na temat przyśpiewek ludowych, które oczywiście udało się wspólnie pośpiewać. Ułożona została wstępna lista pieśni, których panie będą się starać nauczyć młodsze pokolenie. Wśród nich jest hymn Korytowa!
Do spotkań, prowadzonych w ramach projektu „Korytowo na Ludowo” przyłączą się również nauczyciele i uczniowie szkoły w Korytowie, bo głównym celem jest integracja pokoleń i środowiska.
Tekst: Barbara Grzejszczyk, bibliotekarz Filii w Korytowie.